blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

 

Uroczystą Mszą świętą koncelebrowaną w intencji Ojczyzny i w intencji budowniczych Domu Katolickiego, którego 100 lecie obchodzimy w tym roku, rozpoczęły się dzisiejsze obchody Święta Niepodległości. We mszy świętej udział wzięły poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz organizacji społecznych z naszej gminy i parafii. W homilii ks. proboszcz Krzysztof Musiał, przypomniał historię Domu Katolickiego przytaczając mało znane szczegóły z tamtego okresu.

Jerzy Oses

 DSC 0869  W ostatnich latach na terenie naszej parafii miało miejsce poświęcenie kilku odrestaurowanych bądź też całkowicie nowych krzyży przydrożnych i figur. Po Kaźmierzu, Sokolnikach Wielkich, Kiączynie i Chlewiskach przyszedł czas na przydrożną kapliczkę w miejscowości Stare. Według przekazu, który przetrwał do dziś wśród obecnych i byłych mieszkańców Starego, kapliczka z figurą Najświętszej Maryi Panny postawiona została w XIX wieku. Postać Maryi wystrugał z pnia brzozowego miejscowy pasterz. W 1939 r., na rozkaz niemieckiego okupanta kapliczka została wyburzona. Jednak rzeźba Madonny i krzyż ze szczytu zostały ukryte przez ówczesnego włodarza folwarcznego Franciszka Kaczmarka.

Jerzy Oses

Z uwagi na to, że w dniu dzisiejszym obchodzimy Światową Niedzielę Misyjną chciałbym zachęcić wszystkich zainteresowanych misjami do odwiedzenia stron internetowych księdza Jarosława Wiśniewskiego. Ksiądz Jarosław od roku 1992 przebywa z misjami w krajach wschodnich. O tym jak trudna jest praca misjonarza w tamtych rejonach świata możemy przekonać się z zapisów publikowanych na wspomnianych stronach.

Jerzy Oses

W niedzielę 20 września 15 par obchodziło uroczyście Jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Uroczystość od kilku lat ma charakter gminno-parafialny i tak, jak co roku rozpoczęła się Mszą Świętą koncelebrowaną, której przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał. Podczas mszy, w której uczestniczyli ks. Tadeusz Murawski proboszcz parafii w Ceradzu Kościelnym i wikariusz parafii kaźmierskiej ks. Waldemar Bączkowski, dostojni Jubilaci obdarowani zostali pamiątkowymi krzyżami.

Super User

Po raz kolejny w naszym życiu doczekaliśmy miesiąca poświęconego Matce Boskiej. Październik to kolejny po maju miesiąc, kiedy we wszystkich kościołach odprawiane są nabożeństwa ku czci Maryi. Kolejny raz, zatem dostajemy szansę i jednocześnie zaproszenie do wspólnej modlitwy wielbiąc w ten sposób Maryję, a za Jej wstawiennictwem samego Boga. Znowu z radością śpiewamy „Zawitaj, Matko Różańca Świętego..." i inne okolicznościowe pieśni oraz przesuwamy paciorki w naszej dłoni. Równocześnie rozważamy tajemnice, które objawił nam Jezus i ku niemu kierujemy nasze myśli by wyprosić wszelkie łaski u naszego Stwórcy.