blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Remigiusz Kaczmarek/Jerzy Oses

W imię moje na chorych będę kłaść ręce, a ci odzyskają zdrowie” - to cytat z Ewangelii wg. św Marka. W miniony czwartek 11 lutego o godz. 10.00 w naszym kościele celebrowana była Msza św. w intencji ludzi chorych. Tego dnia bowiem obchodzimy „Światowy Dzień Chorego”, a w tym roku było to już po raz osiemnasty. Dzień ten został ustanowiony przez Ojca Świętego Jana Pawła II, 13 maja 1992 roku. Było to dokładnie w 75 rocznicę „Objawień Fatimskich” oraz w 11 rocznicę zamachu na życie Papieża Polaka.

Remigiusz Kaczmarek

modlitwa

   W poniedziałek 18 stycznia zapoczątkowany został 43. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Potrwa on do kolejnego poniedziałku 25 stycznia. Jego tegorocznym hasłem są słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Łukasza: "Wy jesteście tego świadkami". W tym roku teksty do rozważań przygotowały kościoły szkockie. Stało się tak ponieważ w czerwcu przypada setna rocznica Światowej Konferencji Misyjnej która odbyła się wówczas w Edynburgu.

Jerzy Oses
Uroczystość Objawienia Pańskiego (nazywana też "Świętem Trzech Króli"), to jedno z najstarszych świąt w Kościele i należy do pierwszych, które Kościół uświęcił. Tego dnia w kościołach poświęca się kadzidło i kredę. Poświęconą kredą oznaczamy drzwi naszych domów na znak, że należymy do tych którzy przyjęli Wcielonego Syna Bożego.