blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

Papież Benedykt XVI

19 kwietnia 2005 to bardzo ważna data dla wszystkich katolików. Od tego dnia bowiem mamy nowego papieża, którym wybrany został niemiecki kardynał Joseph Ratzinger. Nowy biskup Rzymu obrał imię Benedykt XVI i jest 265 papieżem w historii kościoła katolickiego.

Jerzy Oses

W dniu 14 kwietnia 2010 roku w Archidiecezji Poznańskiej rozpoczęła się peregrynacja (nawiedzenie), relikwii św. Jana Marii Vianneya.

Święty Jan Maria Vianney, urodzony 8 maja 1786 r. w Dardilly koło Lyonu, był księdzem katolickim - proboszczem w Ars we Francji. W latach Jego posługi kapłańskiej, uważany był za niezwykłego spowiednika, który miał mieć dar czytania w ludzkich sumieniach i przepowiadania przyszłości.

Super User

Są takie chwile, które budzą w nas myśli o rzeczach i wartościach najwyższych. Pisząc zwrot „w nas” mam na myśli naród i wszystko to, co jednoczy Polaków. Będąc w tym radosnym okresie Wielkanocnym i szykując się do uroczystości Święta Miłosierdzia Bożego, Opatrzność zesłała jednak naszemu narodowi kolejny znak, kolejny jakby „Wielki Piątek”. Można wręcz odnieść wrażenie, że to kolejna próba, jakiej zostaliśmy poddani.