blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

Mówi się, że Kapłaństwo jest przedłużeniem błogosławiących nas i rozgrzeszających ramion Chrystusowych. Powołanie kapłańskie jest wielką łaską od Boga. Tak jak przed dwoma tysiącami lat Jezus osobiście powoływał swoich apostołów, tak w dzisiejszych czasach powołuje swoich następców na ziemi, poprzez zsyłanie na nich Ducha Świętego.

Jerzy Oses

Obchodzona dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego dla naszego wikariusza ks. Waldemara Bączkowskiego była uroczystością wyjątkowo osobistą. Jako młody człowiek postanowił pójść za Jezusem i głosić Jego Ewangelię.

Jerzy Oses

Miesiąc maj to dla katolików czas Nabożeństw Majowych. Podczas tych nabożeństw odśpiewuje się „Litanię Loretańską”, modlitwę „Pod Twoją obronę”, a kapłan udziela błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Początki tych nabożeństw w Polsce sięgają XIX wieku jednak na świecie ich rodowód sięga wieku V.

Remigiusz Kaczmarek

   W niedzielę 11 kwietnia br. w Święto Miłosierdzia Bożego w kaplicy w Pniewach odprawiona została, jubileuszowa Msza Święta w intencji Siostry Bedy – Zofii Jagody. Do Pniew udała się grupa ponad dwudziestu osób, mieszkańców naszej parafii, którzy w ten sposób chcieli uczcić wraz z siostrą Bedą Jej 75 rocznicę życia zakonnego.