blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses / Remigiusz Kaczmarek

   Wracając myślami do tegorocznych uroczystości Bożego Ciała, chcielibyśmy przedstawić kilka fotografii, na których zachowały się procesje z lat minionych. Jak już wspominaliśmy wcześniej, od lat (pewnie kilkuset) trasa procesji w Kaźmierzu prowadzi wokół naszego rynku. Bywało jednak w przeszłości, że czyniono próby wyjścia poza ten obszar i tak przynajmniej dwukrotnie procesja dotarła w okolice osiedla (przy Urzędzie Gminy).

Jerzy Oses

  Dzisiaj mija dokładnie 50 lat od czasu, kiedy mieszkańcy Kaźmierza pochowali na miejscowym cmentarzu parafialnym ks. Wacława Faustamanna (1881-1959). Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się dokładnie w niedzielę 28 czerwca 1959 roku o godz. 17.00. Nie będę tutaj rozpisywał się o tej postaci i o tym jak wielką rolę odegrał ks. Wacław w naszym małym społeczeństwie.

Super User

ministranci

 Oto trzech najbardziej gorliwych ministrantów naszej parafii! Zostali oni wyłonieni przez punkty, które zbierali przez cały rok szkolny za służbę przy ołtarzu. Miejmy nadzieję, że ich gorliwość nie osłabnie przez wakacje. I nadal z jeszcze większym zaangażowaniem będą służyć Bogu przy ołtarzu.