blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

W niedzielę 20 września 15 par obchodziło uroczyście Jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Uroczystość od kilku lat ma charakter gminno-parafialny i tak, jak co roku rozpoczęła się Mszą Świętą koncelebrowaną, której przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał. Podczas mszy, w której uczestniczyli ks. Tadeusz Murawski proboszcz parafii w Ceradzu Kościelnym i wikariusz parafii kaźmierskiej ks. Waldemar Bączkowski, dostojni Jubilaci obdarowani zostali pamiątkowymi krzyżami.

Super User

Po raz kolejny w naszym życiu doczekaliśmy miesiąca poświęconego Matce Boskiej. Październik to kolejny po maju miesiąc, kiedy we wszystkich kościołach odprawiane są nabożeństwa ku czci Maryi. Kolejny raz, zatem dostajemy szansę i jednocześnie zaproszenie do wspólnej modlitwy wielbiąc w ten sposób Maryję, a za Jej wstawiennictwem samego Boga. Znowu z radością śpiewamy „Zawitaj, Matko Różańca Świętego..." i inne okolicznościowe pieśni oraz przesuwamy paciorki w naszej dłoni. Równocześnie rozważamy tajemnice, które objawił nam Jezus i ku niemu kierujemy nasze myśli by wyprosić wszelkie łaski u naszego Stwórcy.

Super User

Sporo można by powiedzieć i napisać o pielgrzymowaniu. W czasach współczesnych również technologia pomaga by zobaczyć i posłuchać na bieżąco wszystkiego tego, co dzieje się w pątniczej grupie podczas tej formy oddawania czci Bogu. Lecz to jest tylko technika i obraz może być niewyraźny a wręcz w niektórych momentach zmanipulowany przez osoby nieodpowiedzialne. Lepiej raczej samemu na „żywo” przeżywać takie chwile.

Super User

obraz oltarz Rozpoczęła działalność nowa funkcjonalność na naszej parafialnej stronie internetowej. Jest to skrzynka intencji na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej; Naszej Kaźmierskiej Pani. Każdy może poprosić, aby Maryja wyprosiła mu potrzebne łaski lub podziękować za dotychczas otrzymane. Można to uczynić klikając na napis "Prośby do Matki Bożej Kaźmierskiej"pod obrazem Matki Bożej, który znajduje się w prawej kolumnie i wpisać właściwą treść intencji. Intencje, które będą wpisane do wtorku do godz. 22.00 będą odczytane tego dnia podczas Nowenny. Zapraszam do wspólnej modlitwy w każdy środowy wieczór na godz. 18.00.

Jerzy Oses

We wtorek 8 września w Kościele katolickim obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny patronki kaźmierskiej parafii. Nasze główne uroczystości odpustowe obchodziliśmy w minioną niedzielę 6 września o godz. 12.15. Mszę świętą w intencji parafian podczas uroczystej sumy odpustowej odprawił dziekan szamotulski ks. kan. Zdzisław Błaszczyk. W swoim kazaniu ks. dziekan zwrócił szczególną uwagę na nasz obowiązek stawania w obronie życia.