blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses
Uroczystość Objawienia Pańskiego (nazywana też "Świętem Trzech Króli"), to jedno z najstarszych świąt w Kościele i należy do pierwszych, które Kościół uświęcił. Tego dnia w kościołach poświęca się kadzidło i kredę. Poświęconą kredą oznaczamy drzwi naszych domów na znak, że należymy do tych którzy przyjęli Wcielonego Syna Bożego.
Remigiusz Kaczmarek

DSC00583a   Właśnie rozpoczął się Nowy Rok Liturgiczny a wraz z jego nadejściem nadszedł także czas Adwentu. Samo słowo adwent pochodzi od łacińskiego "adventus" i oznacza po prostu „przyjście”. Na przykład dla starożytnych rzymian słowo to oznaczało oficjalny przyjazd cezara. Dla chrześcijan natomiast to radosny czas oczekiwania na przyjście Pana. Tak, więc jest to okres przygotowania się do Bożego  Narodzenia. Pierwsze przybycie Chrystusa budzące w nas tyle radości jest natomiast zapowiedzią Jego drugiego przyjścia w chwale, na końcu czasów. Pamiętajmy o tym również!

Jerzy Oses

W dniu dzisiejszym wspominamy również św. Cecylię patronkę muzyki kościelnej i chórów. Nie mogło w tym dniu zabraknąć w naszym kościele śpiewu chóru „Moniuszko”, który przypomnijmy w swoim repertuarze obok pieśni ludowych, patriotycznych i klasycznych ma także utwory liturgiczne. Śpiewu naszego chóru mogliśmy posłuchać podczas Mszy św. o godz. 12.15.

Remigiusz Kaczmarek

krol chrystus   W liturgicznym porządku ostatnią niedzielę Roku Kościelnego przeżywamy wspominając Jezusa Chrystusa jako Króla Wszechświata. To On według naszej wiary powinien być dla każdego z nas Królem, czyli Panem wszystkiego tego:, co jest, co istnieje, co żyje i co do Niego zmierza. W taki sposób czci w tym dniu swego Zbawcę i wychwala Go cały Chrześcijański Kościół.