blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Remigiusz Kaczmarek

modlitwa

   W poniedziałek 18 stycznia zapoczątkowany został 43. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Potrwa on do kolejnego poniedziałku 25 stycznia. Jego tegorocznym hasłem są słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Łukasza: "Wy jesteście tego świadkami". W tym roku teksty do rozważań przygotowały kościoły szkockie. Stało się tak ponieważ w czerwcu przypada setna rocznica Światowej Konferencji Misyjnej która odbyła się wówczas w Edynburgu.

Jerzy Oses
Uroczystość Objawienia Pańskiego (nazywana też "Świętem Trzech Króli"), to jedno z najstarszych świąt w Kościele i należy do pierwszych, które Kościół uświęcił. Tego dnia w kościołach poświęca się kadzidło i kredę. Poświęconą kredą oznaczamy drzwi naszych domów na znak, że należymy do tych którzy przyjęli Wcielonego Syna Bożego.
Remigiusz Kaczmarek

DSC00583a   Właśnie rozpoczął się Nowy Rok Liturgiczny a wraz z jego nadejściem nadszedł także czas Adwentu. Samo słowo adwent pochodzi od łacińskiego "adventus" i oznacza po prostu „przyjście”. Na przykład dla starożytnych rzymian słowo to oznaczało oficjalny przyjazd cezara. Dla chrześcijan natomiast to radosny czas oczekiwania na przyjście Pana. Tak, więc jest to okres przygotowania się do Bożego  Narodzenia. Pierwsze przybycie Chrystusa budzące w nas tyle radości jest natomiast zapowiedzią Jego drugiego przyjścia w chwale, na końcu czasów. Pamiętajmy o tym również!