blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Super User

Są takie chwile, które budzą w nas myśli o rzeczach i wartościach najwyższych. Pisząc zwrot „w nas” mam na myśli naród i wszystko to, co jednoczy Polaków. Będąc w tym radosnym okresie Wielkanocnym i szykując się do uroczystości Święta Miłosierdzia Bożego, Opatrzność zesłała jednak naszemu narodowi kolejny znak, kolejny jakby „Wielki Piątek”. Można wręcz odnieść wrażenie, że to kolejna próba, jakiej zostaliśmy poddani.

Jerzy Oses

W dniu dzisiejszym kościół przeżywa Dzień Świętości Życia. Dla człowieka nie ma nic cenniejszego niż własne życie. Życie jest tak cenne, że każdy chrześcijanin dąży do tego, aby zasłużyć sobie na życie wieczne. Cóż zatem popycha ludzi do tego, że chociaż ceniąc życie własne potrafi pozbawiać życia innych ? Na to pytanie trudno dziś sobie odpowiedzieć. Z całą pewnością jest to dzieło szatana, który nieustannie chce panować nad tym światem.