blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Remigiusz Kaczmarek

Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej   Kilkanaście dni temu w Pniewach obchodzona była centralna uroczystość w dziesiątą rocznicę, kiedy to papież Jan Paweł II włączył do grona świętych Kościoła matkę Urszulę Ledóchowską - założycielkę Zgromadzenia Urszulanek SJK. Wówczas to w Rzymie dzień 29 maja został wskazany, jako ten, w którym obchodzimy teraz jej liturgiczne wspomnienie i z tego tytułu w sokolnickiej kaplicy, która nosi imię Świętej odbyła się uroczysta Msza odpustowa. Eucharystię poprowadził ks Dariusz Larus z Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. W koncelebrze wsparli go: proboszcz naszej kaźmierskiej wspólnoty ks. Krzysztof Musiał oraz urszulańscy kapelani ks. Ryszard Bazylak CR z Otorowa i ks. Zdzisław Korcz CR z Sokolnik Wielkich.

Jerzy Oses

28 lat Służby Bogu i KościołowiW dniu 23 maja 2013 r., 28 lecie posługi kapłańskiej obchodził proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał. Z tej okazji we wtorek 21 maja ks. Krzysztof zaprosił do Kaźmierza kapłanów, którzy wraz z nim w roku 1985 z rąk ówczesnego Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Jerzego Stroby otrzymali święcenia kapłańskie. Kapłani modlili się wspólnie podczas uroczystej Mszy św dziękczynnej odprawionej tego dnia o godz. 12.00.

Remigiusz Kaczmarek

10-ta rocznica kanonizacji Matki Urszuli Ledóchowskiej   Jak zapewne pamiętamy 18 maja 2003 roku w dniu swej rocznicy urodzin, papież Jan Paweł II dokonał na placu św. Piotra kanonizacji bł. Urszuli Ledóchowskiej. Teraz po 10-ciu latach od tamtego wydarzenia w pniewskim sanktuarium jej imienia odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem nuncjusza Apostolskiego w Polsce abpa Celestino Migliore.

Jerzy Oses

Święto partona strażakówW sobotę 4 maja 2013 r na uroczystą Mszę św. zjechały zastępy strażaków z jednostek gminy Kaźmierz. We mszy uczestniczyli strażacy z 8 jednostek; OSP Bytyń, OSP Chlewiska, OSP Gaj Wielki, OSP Gorszewice, OSP Kopanina, OSP Radzyny, OSP Sokolniki Małe i OSP Kaźmierz. Mszę w intencji wszystkich strażaków celebrował proboszcz kaźmierskiej parafii ks. Krzysztof Musiał.

Jerzy Oses

Msza św. w intencji OjczyznyOd śpiewu najstarszej polskiej pieśni religijnej „Bogurodzica" rozpoczęła się Msza św. w intencji umiłowanej Ojczyzny. Za wolną obecnie i niepodległą Polskę modlili się dziś w swojej świątyni kaźmierscy parafianie. We mszy uczestniczył poczet sztandarowy OSP Kaźmierz oraz grupa harcerzy i zuchów.