blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Remigiusz Kaczmarek

10-ta rocznica kanonizacji Matki Urszuli Ledóchowskiej   Jak zapewne pamiętamy 18 maja 2003 roku w dniu swej rocznicy urodzin, papież Jan Paweł II dokonał na placu św. Piotra kanonizacji bł. Urszuli Ledóchowskiej. Teraz po 10-ciu latach od tamtego wydarzenia w pniewskim sanktuarium jej imienia odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem nuncjusza Apostolskiego w Polsce abpa Celestino Migliore.

Jerzy Oses

Święto partona strażakówW sobotę 4 maja 2013 r na uroczystą Mszę św. zjechały zastępy strażaków z jednostek gminy Kaźmierz. We mszy uczestniczyli strażacy z 8 jednostek; OSP Bytyń, OSP Chlewiska, OSP Gaj Wielki, OSP Gorszewice, OSP Kopanina, OSP Radzyny, OSP Sokolniki Małe i OSP Kaźmierz. Mszę w intencji wszystkich strażaków celebrował proboszcz kaźmierskiej parafii ks. Krzysztof Musiał.

Jerzy Oses

Msza św. w intencji OjczyznyOd śpiewu najstarszej polskiej pieśni religijnej „Bogurodzica" rozpoczęła się Msza św. w intencji umiłowanej Ojczyzny. Za wolną obecnie i niepodległą Polskę modlili się dziś w swojej świątyni kaźmierscy parafianie. We mszy uczestniczył poczet sztandarowy OSP Kaźmierz oraz grupa harcerzy i zuchów.

kl. Bartłomiej Dolata

            W 2 prefacji o Męce Pańskiej, którą kapłan odmawia w pierwsze trzy dni Wielkiego Tygodnia czytamy: Zbliżają się dni Jego zbawczej męki… To właśnie w tych dniach, jakie przed nami, jako chrześcijanie powinniśmy jeszcze bardziej przylgnąć do krzyża, pokochać krzyż i nauczyć się w jego obecności przebywać. Te dni zbawczej męki Chrystusa wyjednały nam zbawienie. Dlatego wchodząc w ten szczególny czas Wielkiego Tygodnia zróbmy małą powtórkę z lekcji religii, abyśmy bardziej świadomie weszli w Triduum Paschalne i święta Zmartwychwstania Chrystusa.

ks. Krzysztof Musiał

Wskazania duszpasterskieChciałbym skupić się na niektórych wskazaniach duszpasterskich, które pozostawił nam Jego Ekscelencja ks. bp Zdzisław Fortuniak, biskup pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej. Ostatnio w Rzymie Synod Biskupów zajął się sprawą nowej ewangelizacji. Chodzi o to, jak w nowej formie, przy wykorzystaniu różnych środków i metod ( np: drama, wizualizacja, konferencja prasowa, dynamika) dotrzeć do ludzi z ciągle aktualną Dobrą Nowiną. Ks biskup polecił utworzenie przyczółków duszpasterskich w miejscowościach położonych dalej niż 5 km od Kaźmierza. Dotyczyło by to Myszkowa, Przyborowa i Emilianowa. Trzeba tam zorganizować kręgi biblijne, zgromadzić dzieci i młodzież. Zadanie niełatwe. Myśl jest ciekawa; gdy przyjdą na spotkanie do przyczółka, może zapragną przyjechać na mszę św. do kościoła parafialnego. Dodatkowo należy założyć szkole koło Caritas. Powinien powstać oddział Akcji Katolickiej i młodzież zgromadzić w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. Rozwijać Róże Pań Żywego Różańca; otoczyć troską ministrantów.

                                               ks. Krzysztof Musiał - proboszcz