blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
s.Barbara Milewska

Przedszkolne Jasełka 2012Spotkaliśmy się w piątek 14 grudnia i w niedzielę 16 grudnia w naszej kaplicy Sióstr Urszulanek w Sokolnikach Wielkich, aby podziwiać talenty naszych małych aktorów. Dzieci, jak i dorośli, byli zaskoczeni dużą frekwencją ze strony rodziców, babć i dziadków, zaproszonych gości. Jeden Aniołek z grupy maluchów stojąc na scenie zobaczył "tłum" ludzi, był bardzo zdziwiony tą sytuacją, gdyż dzieci ćwiczyły Jasełka w pustej kaplicy i widząc tak liczne grono gości powiedział: "A te wszystkie ludzie co tu robią". Wiedząc, że za chwilę będzie następne pytanie wyjaśniłam dziecku, że wszyscy przyszli posłuchać jak maluszki śpiewają Dzieciąteczku kolędy. Aniołek mógł dalej spokojnie występować.

Jerzy Oses

Katedra - PoznańW piątek 23 listopada 2012 r., grupa około pięćdziesięciu osób (w tym kilkoro dzieci) z naszej parafii udała się w pielgrzymce do Katedry Poznańskiej. Organizatorem pielgrzymki, która była odpowiedzią na zaproszenie ks. bpa Zdzisława Fortuniaka był proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał. Ksiądz Biskup zaprosił do katedry wiernych z wszystkich parafii dekanatu szamotulskiego, w których w tym roku przeprowadzał wizytacje kanoniczne.

Jerzy Oses

Nawet niesprzyjająca aura nie odstraszyła tych, którzy na dzień 1 listopada 2012 r., zaplanowali sobie uczestnictwo w uroczystej Mszy św. na kaźmierskim cmentarzu. Mszę św. koncelebrowali o. Zdzisław Korcz – kapelan sióstr urszulanek z Sokolnik Wielkich, proboszcz kaźmierskiej parafii ks. Krzysztof Musiał i wikariusz ks. Maciej Przybylak. Słowo Boże, do uczestników Eucharystii skierował o. Zdzisław, który wskazał nam jak śmierć potrafi wyrównać status człowieka.

Super User

11 października 2012 r. w Rzymie papież Benedykt XVI rozpoczął oficjalnie obchodzenie „Roku Wiary”. Także w sokolnickiej kaplicy tego wieczoru wierni mieli okazję włączenia się, by wraz z całym Kościołem Katolickim zainaugurować to ważne wydarzenie. Na początku nabożeństwa Różańcowego w uroczystej procesji wniesione zostały: Pismo Święte, Katechizm Kościoła katolickiego oraz Pisma Soboru Watykańskiego II. W ten właśnie sposób zgodnie z wolą Ojca Świętego uczczone zostały - 50. rocznica otwarcia II Soboru Watykańskiego oraz 20. rocznica opublikowania Katechizmu Kościoła Katolickiego.