blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

Nawet niesprzyjająca aura nie odstraszyła tych, którzy na dzień 1 listopada 2012 r., zaplanowali sobie uczestnictwo w uroczystej Mszy św. na kaźmierskim cmentarzu. Mszę św. koncelebrowali o. Zdzisław Korcz – kapelan sióstr urszulanek z Sokolnik Wielkich, proboszcz kaźmierskiej parafii ks. Krzysztof Musiał i wikariusz ks. Maciej Przybylak. Słowo Boże, do uczestników Eucharystii skierował o. Zdzisław, który wskazał nam jak śmierć potrafi wyrównać status człowieka.

Super User

11 października 2012 r. w Rzymie papież Benedykt XVI rozpoczął oficjalnie obchodzenie „Roku Wiary”. Także w sokolnickiej kaplicy tego wieczoru wierni mieli okazję włączenia się, by wraz z całym Kościołem Katolickim zainaugurować to ważne wydarzenie. Na początku nabożeństwa Różańcowego w uroczystej procesji wniesione zostały: Pismo Święte, Katechizm Kościoła katolickiego oraz Pisma Soboru Watykańskiego II. W ten właśnie sposób zgodnie z wolą Ojca Świętego uczczone zostały - 50. rocznica otwarcia II Soboru Watykańskiego oraz 20. rocznica opublikowania Katechizmu Kościoła Katolickiego.

Remigiusz Kaczmarek

   30 wrzesień, niedzielne popołudnie godz. 16,00. Kaźmierski cmentarz wypełnia się ludźmi. Na miejsce przybywa również ks. biskup Zdzisław Fortuniak w towarzystwie naszych duszpasterzy. To tu wyznaczono spotkanie wiernych, by wespół z księżmi modlić się za parafian, którzy znaleźli na tym cmentarzu miejsce oczekiwania na powtórne spotkanie z Panem. Mieszczący się tu krzyż pamiętający wydarzenia jeszcze z roku 1937 był tym punktem odniesienia, gdzie wszyscy pośpieszyli na miejsce nabożeństwa. Biskup po krótkim powitaniu zaintonował pieśń „Witaj Królowo” oraz dziesiątkę Różańca Świętego i fala modlitwy rozniosła się ponad głowami. Jakże pięknie i majestatycznie wszystko razem zaistniało i rozbrzmiało.

Remigiusz Kaczmarek

   „Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za matkę”

   Matka Boża, którą czcimy w kaźmierskim wizerunku „Radosnej Pani” miała w ostatnią niedzielę tj. 30 września rzeczywiście powody do radości. Po pierwsze dlatego, że w progach naszej świątyni stanął gość szczególny a mianowicie J.E.ks. biskup Zdzisław Fortuniak pełniący w poznańskiej archidiecezji funkcję biskupa pomocniczego i zarazem wizytatora generalnego. Po wtóre, że dzięki tej duszpasterskiej posłudze grono dorosłych i świadomych wyznawców Chrystusa poszerzyło się o kolejną grupę wiernych. Radość ta zapewne udzieliła się wszystkim członkom naszej wspólnoty, gdyż każdy Sakrament Bierzmowania jest nie tylko świętem osób bezpośrednio zainteresowanych ale również świętem całej parafii.

Jerzy Oses

W ubiegłą niedzielę 30 września 2012 r. rozpoczęła się w naszej parafii dwudniowa wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził Wikariusz Generalny Archidiecezji Poznańskiej ks. bp. Zdzisław Fortuniak. Ostatnia taka wizytacja w naszej parafii miała miejsce w roku 2007, a przeprowadził ją osobiście ks. arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki.