blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej

ADWENT 2013   Pomysł na tegoroczne roraty dał papież Franciszek. Kiedy go wybierano, jeden z kardynałów powiedział: „Nie zapomnij o ubogich”. A papież natychmiast pomyślał o św. Franciszku z Asyżu. „Jak bardzo chciałbym Kościoła ubogiego i dla ubogich!” – to była druga myśl papieża.

Zapraszamy dzieci naszej parafii do udziału w tegorocznych RORATACH - codziennym nabożeństwie odprawianym w czasie Adwentu. Nabożeństwa te sprawowane są na cześć Marii Panny, którą prosimy o przyjście Chrystusa. W naszym kościele Roraty od poniedziałku do piątku o godz.18.00, a w sobotę o godz. 6.00 rano. Dzieci przychodzą z lampionami i z karteczkami z imieniem i nazwiskiem, gdyż będą losowane figurki, które zostały poświęcone pierwszego dnia, czyli w poniedziałek 2 grudnia.

Jerzy Oses

Wystawa różańcowaW październiku, miesiącu Różańca Świętego wierni odwiedzający naszą świątynię mogli obejrzeć wystawę różańcową. Prace (różańce) zaprezentowane przez dzieci ze szkoły podstawowej zaskakiwały pomysłowością i starannością wykonania.Wystawie towarzyszyły niezwykle wymowne hasła m.in. „Będziesz modlił się jak trzeba, Bóg zabierze Cię do nieba!”, „Różaniec – mały, ale doskonały” i wiele innych równie wspaniałych.

Jerzy Oses

15 lat posługi dla dobra naszej parafiiW tym roku mija 15 lat od kiedy swoją posługę przy kaźmierskiej świątyni rozpoczęła p. Janka. Od tego czasu p. Janka z wielką dbałością opiekuje się naszym kościołem i jego otoczeniem. Dba o porządek i czystość. Jej między innymi zawdzięczamy to, że na wszelkie uroczystości religijne nasza świątynia była zawsze ładnie wystrojona. Jest autorką wielu dekoracji okolicznościowych, żłóbków bożonarodzeniowych, wielkanocnych Grobów Pańskich i innych.

Jerzy Oses

Dożynki 2013Od uczestnictwa w uroczystej Mszy św. dziękczynnej rozpoczęli rolnicy z gminy Kaźmierz obchody corocznego święta plonów. Mszę w intencji rolników odprawili wspólnie księża Piotr Budasz – proboszcz z Bytynia i Krzysztof Musiał proboszcz z Kaźmierza. Na uroczystość przybyły z wieńcami dożynkowymi delegacje ze wszystkich sołectw naszej gminy.

Jerzy Oses

Pielgrzymi z Kaźmierza przed Obliczem Matki Bożej Pocieszenia Szamotuł PaniW dniu 24 sierpnia 2013 r., w ramach Tygodnia Maryjnego Cudownego Obrazu Matki Bożej - Szamotuł Pani kaźmierscy parafianie uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny i naszej wspólnoty parafialnej. W Eucharystii koncelebrowanej, której przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał uczestniczyły poczty sztandarowe straży pożarnej, policji i bractwa kurkowego. Jednym ze współcelebrantów był wikariusz kaźmierski ks. Maciej Przybylak.