blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej

Boże Narodzenie AD 2013"Przyszedł do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli"  - tak św. Jan w swoim prologu o Słowie ( Logosie) czyli o Panu Jezusie mówi o dramacie odrzucenia Mesjasza. Żydzi czekali na przyjście Mesjasza, ich Zbawiciela. Niestety, gdy przyszedł do nich, nie przyjęli Go. Co więcej, szukali sposbu, by podchwycić Jezusa na jakimś słowie, by Go móc oskarżyć.

ks. Maciej Przybylak

Międzydekanalny turniej piłki halowej ministrantów 30 listopada 2013 roku odbył się w hali naszego gimnazjum międzydekanalny turniej piłki halowej ministrantów o puchar ks. Proboszcza Krzysztofa Musiała. Uczestniczyli w nim ministranci z sześciu okolicznych parafii: Tarnowa Podgórnego, z obydwu parafii w Szamotułach, Żydowa, Ostroroga oraz dwie drużyny wystawione przez gospodarzy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ministrantów z Ostroroga, drugie drużyna z parafii św. Krzyża w Szamotułach, a trzecie z Tarnowa Podgórnego. Poza tym przyznano dodatkowe nagrody za najlepszego strzelca, bramkarza oraz zawodnika.

ADWENT 2013   Pomysł na tegoroczne roraty dał papież Franciszek. Kiedy go wybierano, jeden z kardynałów powiedział: „Nie zapomnij o ubogich”. A papież natychmiast pomyślał o św. Franciszku z Asyżu. „Jak bardzo chciałbym Kościoła ubogiego i dla ubogich!” – to była druga myśl papieża.

Zapraszamy dzieci naszej parafii do udziału w tegorocznych RORATACH - codziennym nabożeństwie odprawianym w czasie Adwentu. Nabożeństwa te sprawowane są na cześć Marii Panny, którą prosimy o przyjście Chrystusa. W naszym kościele Roraty od poniedziałku do piątku o godz.18.00, a w sobotę o godz. 6.00 rano. Dzieci przychodzą z lampionami i z karteczkami z imieniem i nazwiskiem, gdyż będą losowane figurki, które zostały poświęcone pierwszego dnia, czyli w poniedziałek 2 grudnia.

Jerzy Oses

Wystawa różańcowaW październiku, miesiącu Różańca Świętego wierni odwiedzający naszą świątynię mogli obejrzeć wystawę różańcową. Prace (różańce) zaprezentowane przez dzieci ze szkoły podstawowej zaskakiwały pomysłowością i starannością wykonania.Wystawie towarzyszyły niezwykle wymowne hasła m.in. „Będziesz modlił się jak trzeba, Bóg zabierze Cię do nieba!”, „Różaniec – mały, ale doskonały” i wiele innych równie wspaniałych.

Jerzy Oses

15 lat posługi dla dobra naszej parafiiW tym roku mija 15 lat od kiedy swoją posługę przy kaźmierskiej świątyni rozpoczęła p. Janka. Od tego czasu p. Janka z wielką dbałością opiekuje się naszym kościołem i jego otoczeniem. Dba o porządek i czystość. Jej między innymi zawdzięczamy to, że na wszelkie uroczystości religijne nasza świątynia była zawsze ładnie wystrojona. Jest autorką wielu dekoracji okolicznościowych, żłóbków bożonarodzeniowych, wielkanocnych Grobów Pańskich i innych.