blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

ks. diakon Bartłomiej DolataW dniu 15 maja 2014 r., dziesięciu alumnów Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu przyjęło święcenia diakonatu. W uroczystej Mszy św. koncelebrowanej połączonej z obrzędem udzielenia święceń diakonatu, której przewodniczył biskup senior Zdzisław Fortuniak, uczestniczyli między innymi rodzice i najbliżsi alumnów. Wśród kleryków przyjmujących święcenia był nasz kleryk Bartłomiej Dolata.

Jerzy Oses

I-sza Komunia św. AD 2014Pierwsza Komunia Święta jest dla dziecka dniem wyjątkowym. Pełne uczestnictwo w eucharystii jest czymś co daje świadomość bezpośredniego obcowania z Bogiem. Bywa, że od tego dnia zależy dalsze życie chrześcijańskie młodego człowieka. Dlatego zarówno rodzice jak i duszpaste robią wszystko, by pomóc dziecku w należytym przeżyciu tego szczególnego dnia. W naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej w dniu 11 maja 2014 przystąpiło 68 dzieci.

Jerzy Oses

Msza św. w intencji Ojczyzny223. rocznicę uchwalenie przez Sejm Czteroletni Konstytucji 3 Maja mieszkańcy naszej parafii uczcili uczestnictwem we mszy św. w intencji Ojczyzny. Na mszę w dniu 3 maja 2014 r. przybyły poczty sztandarowe; szkoły podstawowej, gimnazjum, kombatantów i OSP Kaźmierz. Nie zabrakło też najaktywniejszych grup patriotycznych, do których śmiało można zaliczyć kaźmierskich zuchów i harcerzy.

Jerzy Oses

Kanonizacja papieży Jana XXII i Jana Pawła IIDla katolików dzień 27 kwietnia 2014 r. był dniem szczególnym. Miliony wiernych na całym świecie obserwowało tego dnia uroczystości kanonizacyjne dwóch papieży Jana XXII i Jana Pawła II. Dla nas szczególnie ważnym momentem było ogłoszenie świętym papieża Polaka. W całej Polsce odbywały się różnego rodzaju imprezy towarzyszące temu wydarzeniu. Również w naszej świątyni pod hasłem „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II” odbył się krótki koncert okolicznościowy.

Copyright © by rv/dg, © Radio Vaticana 2014

Papież FranciszekDrodzy rodacy Błogosławionego Jana Pawła II! Bliska już jest kanonizacja tego wielkiego człowieka i papieża, który przeszedł do historii jako Jan Paweł II. Cieszę się, że zostałem powołany do ogłoszenia jego świętości w najbliższą Niedzielę Miłosierdzia Bożego, na zakończenie oktawy Wielkanocnej. Jestem wdzięczny Janowi Pawłowi II, podobnie jak wszyscy członkowie Ludu Bożego, za jego niestrudzoną posługę, jego przewodnictwo duchowe, za to, że wprowadził Kościół w trzecie tysiąclecie wiary i za jego niezwykłe świadectwo świętości.