blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

Dożynki 2014W dniu 24 sierpnia 2014r., rolnicy z naszej parafii i z gminy Kaźmierz uczestniczyli we mszy św. dziękczynnej za tegoroczne zbiory. Mszę w intencji rolników odprawił ks. Maciej Przybylak, któremu asystował ks. diakon Bartłomiej Dolata. Na uroczystość przybyły z wieńcami dożynkowymi delegacje z sołectw i zakładów rolnych. Chleb wypieczony z tegorocznej mąki ks. Maciej odebrał z rąk starostów dożynkowych; p. Katarzyny Milczarek z Kiączyna i p. Leszka Wojciechowskiego z Witkowic. W Eucharystii uczestniczyli również; wójt gminy Kaźmierz dr Wiesław Włodarczak, sekretarz gminy p. Karol Hartwich, wiceprzewodniczący rady powiatu p. Zenon Gałka. Po mszy delegacje z wieńcami udały się w kolorowym korowodzie do hali sportowej przy gimnazjum.

Jerzy Oses

Obraz św. AnnyW sobotę 26 lipca 2014r. nasza parafia obchodziła Odpust ku czci św. Anny naszej drugiej patronki. Uroczystą sumę odpustową o godz.10.00 odprawił i Słowo Boże wygłosił wikariusz z Ostroroga ks. Łukasz Stasiński. W uroczystościach odpustowych uczestniczyli zaproszeni kapłani. Po Eucharystii wierni odmówili Litanię do św. Anny. Po czym wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kaźmierskiej świątyni. Na zakończenie odśpiewano pieśni „Te deum Laudamus” oraz „Boże coś Polskę”.

Jerzy Oses

Jubileusz s. Idalii PrzybylskiejW dniu 16 lipca 2014r., jubileusz 60 lecia profesji zakonnej obchodziła s. Idalia Przybylska ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Tego dnia w naszej świątyni podczas mszy św. o godzinie 18.00 wierni modlili się w intencji s. Idalii z okazji jej jubileuszu dziękując Bogu za lata służby w zakonie i prosząc o łaskę zdrowia i dalszego wiernego wypełniania jej powołania. Po mszy życzenia jubilatce złożyli proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof oraz ks. diakon Bartłomiej. Do życzeń przyłączyły się również nasze parafialne Matki Różańcowe, których przedstawicielka wręczając bukiet kwiatów złożyła na ręce jubilatki stosowne życzenia. Na zakończenie obecni na mszy parafianie odśpiewali "Życzymy, życzymy . ..”

Jerzy Oses

80. Poznańska Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę W dniu 15 lipca 2014 r., kilka minut po godzinie dwunastej na Jasną Górę dotarła 80. Poznańska Piesza Pielgrzymka. Wśród 18 grup liczących w sumie ponad dwa tysiące pątników była również kilkuosobowa grupa pielgrzymów z naszej parafii. U stóp Jasnej Góry na strudzonych drogą wędrowców, czekały liczne grupy ich najbliższych i parafian, którzy w tym dniu chcieli uczestniczyć w modlitwach przed obliczem Jasnogórskiej Pani. Na Jasnej Górze pielgrzymkę witali; bp Grzegorz Balcerek i kapelan pielgrzymki, ks. Tomasz Kulka.